לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

הבחירה בשמחה

הבחירה בשמחה

המהות שמחה הינה בראש ובראשונה הוויה פנימית, אחר כך משתקף הדבר בחיינו הפיסיים ולא להיפך, האם אתם שמחים כרגע? האם אתם עוסקים במה שאתם אוהבים? חיים עם מי שאתם אוהבים? בוחרים במה שעושה לכם טוב?

שמחה קוראת בהווה

בחיי היומיום אני נתקלת באנשים רבים שדוחים את האפשרות להיות שמחים לעתיד, "...אוכל לעשות את זה כשיהיה לי כסף..." שיהיה לי מספיק זמן".."כשהילדים יגדלו".."שאוכל להרשות לעצמי" אני מבקשת להזכיר לכם שהבחירה בשמחה קוראת עכשיו.

בעתיד יהיו תמיד תירוצים

שמחה הינה חירות, החופש לעשות בחירות מחודשות בכל יום. אני שמח כשיש לי מערכת יחסים טובה ומספקת, כשיש לי קשרים טובים, מקום עבודה שאני אוהב לעבוד בו, בריאות תקינה, ואם הדבר אינו כך, שאלו את עצמכם מדוע אתם מרגישים מחוייבים להיות במקום שלא מאפשר לכם שמחה?
למי אם לא לכם יש את הזכות והיכולת לעשות בחירה אישית ולבחור את מקומו?

שמחה מתקיימת בחיינו כשאנחנו עושים הבחנות נכונות

אנו לא אמורים לאהוב, לכבד ולהעריך את כולם, ללא הבחנה של מי זה מי ומה מעשיו. ישנם אנשים שבחברתם אנו מרגישים טוב עם עצמינו, אנשים שמעצימים אותנו, מספקים לנו תמיכה ונותנים לנו אהבה וקבלה.

לעומתם, אחרים שבחברתם אנו מתוסכלים, מוקטנים, עייפים, מדוכאים ומרוקנים. הזמן שלכם יקר, נצלו אותו נכונה, הקיפו עצמכם באנשים שחברתם ראויה, שהמפגש ביניכם מעצים ומעשיר את עולמכם הפנימי.

שמחה קוראת כשאנחנו עושים את הדבר שאנו אוהבים לעשות

כמה מכם מחזיקים במשרות מכובדות, מקבלים משכורות יפות ולא מרגשים שמחה ביחס לעבודתם? עשיית הדבר שאתם הכי אוהבים לעשות הוא סימן למה שעליכם לעשות.

זכרו שבסוף כל יום אתם הולכים לישון עם עצמכם, בתחושת סיפוק ושימחה או בתחושת תסכול ואכזבה מעוד יום שעבר. החל ממחר בבוקר שאלו את עצמכם: מה אני יכול לעשות היום כדי ליצור יותר שמחה בחיי?

שימוש בהומור כדרך הסתכלות אחרת על החיים

לפעמים החיים יכולים להיות קשים, ולא תמיד הם מצחיקים אותנו, אולם שימוש בהומור אכן יכול לעזור ולהקל עלינו במצבי משבר, חרדה, כעס ומצוקה. ישנם המון מקצועות רציניים שעבודתם משפיעה באופן ישיר על עצמם ועל החיים של אנשים אחרים. הם שוכחים כמה חשוב לשלב קצת הומור וצחוק בהתנהלות היומית שלהם כדי לשחרר לחצים ולהקל עליהם, על אנשים שאיתם הם עובדים, ואנשים שלהם הם עוזרים. פתרון מצויין לתרגל את הצחוק הוא השתתפות של צוות עובדים בסדנת צחוק וגיבוש. בין עם זה לצוות קטן ב- משרד עוריכ דין ברמת גן או צוות גדול בבית חולים בכפר ספא, הצחוק הוא דבר מדבק ומאפשר חיבור בין גוף ונפש והקלה על מצוקה.


כותבת המאמר: לירון רוסבי, מנחת סדנאות צחוק בשיטת היוגה צחוק

חזרה לכל המאמרים

להזמנת סדנת יוגה צחוק / לקבלת הצעת מחיר

לירון- 050-2867199 | עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.