לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

בלוג

סדנאות צחוק לילדים

איך להיפטר מדיכאון החורף

דיכאון החורף - תופס את כולנו

החורף מביא עמו ימים קצרים יותר, חשוכים יותר ובעיקר סגריריים. ישנה תופעה המכונה דיכאון חורף. דיכאון החורף מגיע עם מזג האוויר האפרורי והוא יכול לתפוס כל אחד ואחת מאיתנו. במקום להתחפר מתחת לשמיכת הפוך, עם כוס שוקו חמה והרבה מאד שוקולד, אפשר לנסות לתעל את דיכאון החורף גם לפעולות אחרות, קצת יותר בריאות וגם הרבה יותר מקדמות. אם אתם מעוניינים למצוא תשובה לשאלה- "איך להיפטר מדיכאון החורף"?, פנו לברור על הנושא של סדנת צחוק. זוהי סדנה שבהחלט יכולה לשמח אתכם.

סדנת צחוק בחורף

מה עושים בסדנת צחוק? צוחקים. ומה עוד? ובכן, סדנת צחוק היא קודם לכל מקום לצחוק בו. עד כמה שתופתעו לשמוע, רק הצחוק בפני עצמו משמש כאמצעי לפריקת מתח ובטח כאמצעי מוצלח להיפטר מדיכאון מכל סוג שהוא.

סדנאות הצחוק בוססו בהתאם לעבודתו בעבר של רופא הודי שהתמחה גם ברפואה לא קונבנציונאלית וגילה כי הצחוק מהווה בסיס לבריאות פיזית ולא רק נפשית. סדנאות הצחוק לוקחות בחשבון את האמונה שלנפש יש הרבה מה לעשות בכל מה שקשור לגוף וכך גם להפך. אז כן, אם צוחקים, גם אם מתחילים עם צחוק מזויף, נפרדים מהדיכאון ומהמחלות השונות.

יוגה צחוק לילדים ונוער

יוגה היא פעילות גופנית שבכוחה לסייע ביצירת איזון. בשילוב עם הצחוק, נוצרת סדנה של יוגה צחוק לילדים, מבוגרים וכל טווח גילאים אחר. כיום, נעשה שימוש רב בסדנאות צחוק לילדים כי קל במיוחד לעבוד עם השיטה של סדנת צחוק עם ילדים ועם נוער. זאת היות ומדובר בקהל משתף פעולה, חסר עקבות ביחס למבוגרים וכן קהל שיכול להתחבר לפשוטת שבשיטה וכך להרוויח ממנה ביותר.

לא מפחדים מהחורף

אם נמאס לכם מתחושת החורף שטפטפה לתוך נפשכם, אם בא לכם לחייך, לקבל בחזרה את האנרגיות שלכם, ליהנות מזרימה בחיים ומיום אופטימי, הירשמו עוד היום להשתתפות ב- סדנת צחוק. תצחקו, תשחררו, תאזנו, תירגעו ותצאו בחזרה ליום חדש. גם אם יהיה גשם בדרך חזרה הביתה, בלב שלכם תהייה שמש אחת גדולה ומחממת.

תגיות לפוסט - סדנת צחוק בחורף, יוגה צחוק לאנרגיות מחודשות, סדנת צחוק כתרופה לדיכאון

 

חשיבות הצחוק בזוגיות

לצחוק בשניים

חשיבות הצחוק בזוגיות

קשרים זוגיים עוברים לאורך השנים טלטלות רגשיות, עליות ומורדות. אנו נמצאים שנים בחברת מישהו, חולקים את חיינו איתו או איתה, חווים ויכוחים, ריבים, כעסים, מתחים, קינאה, עוינות, לצד בילויים, שימחה, סקס, אהבה, הנאה קירבה ,וזמן איכות.יש לנו רגעים טובים, לצד רגעים קשים, אנחנו חולקים מגורים עם בני הזוג שלנו, שותפים לגידול הילדים, שותפים להחלטות גורליות, יוצאים למסעות ביחד וחווים יומיום משותף ואינטנסיבי, שבו כל אחד עובד קשה בבית או מחוצה לו, לעיתים אנו נפגשים רק בסוף היום כשכל אחד מרוסק מעייפות, נמעכים לתוך הכורסא אחרי יום מפרך, בוהים בטלוויזיה, וחולף לו עוד יום..

הזוגיות שלנו היא הבית שלנו. לאיזה בית אתם מגיעים?

למרות אינספור החוויות הזוגיות שלנו, מה שקובע את התחושה שלנו בנוגע לטיב הקשר שלנו, הוא סך כל החוויות הטובות או הרעות שאנו מסכמים בראשנו.. ממש כמו שקילת פירות על המאזניים, כך אנו "שוקלים" את סך החוויות הטובות שלנו לעומת הרעות.ברגע שהמאזן נוטה לכיוון החוויות הטובות -אנו מרגישים שימחה וסיפוק בקשר שלנו,או לחילופין סך חוויות שליליות לאורך זמן, יתן לנו תחושת תסכול וסבל מתמשך.

כאן בדיוק נכנסות סדנאות צחוק זוגיות לתמונה

הומור וצחוק הן תכונות המראות על אינטליגנציה רגשית גבוהה, הן עובדות מצוין גם כתרופת פלא במצבים רבים, ריבים רבים יכולים להתגמד בשנייה וחצי כשמכניסים הומור לתמונה. צחוק הוא כמעין מקפצת קסם למימד אחר. לא פעם יש לנו תחושה שאנחנו "נתקעים " בריב, הולכים סחור סחור, ממחזרים ריבים, נפגעים ולוקחים דברים בצורה קשה. במקרה הגרוע מתדרדרים למקומות לא נעימים, למילים קשות, העלבות אשיות וביקורת נוקבת, ללא ספק מקומות ששקשה לצאת מהם.

לדעת לצחוק על עצמך או לצחוק על הצרות שלך זו תכונה מדהימה, לא תאמינו כמה היא מקלה על החיים. אנחנו לוקחים כל דבר ברצינות תהומית ששכחנו שנולדנו עם היכולת המופלאה הזו לצחוק את זה החוצה ובאמת צחוק היא יכולת מופלאה שיש רק לבני אנוש, כשצוחקים המוח משחרר אנדורפינים,סרוטניין, אותו הורמון האחראי על מצב הרוח הטוב להבדיל מ הומוני דחק כגון הקורטיזול המכונה גם הורמון ה- Stress סטרסס) - הורמון שמופרש במצבי דחק מהאדרנל.

סדנת יוגה צחוק לזוג מועילה להכנסת אנרגיה חדשה למערכת הזוגית יוצרת זמן איכות איכותי עם בן הזוג, מפרה את הקשר הזוגי, מגבירה יצירתיות ומוציאה זוגות עם תובנות חשובות להמשך הדרך.

"ביום שבו ישכח האדם לצחוק, ביום שבו ישכח האדם לשחק, ביום שבו ישכח האדם לרקוד, הוא לא יהיה אדם עוד: הוא ירד לדרגת תת אדם. משחק גורם לו להיות קל, אהבה גורמת לו להיות קל, צחוק מעניק לו כנפיים, כשהוא רוקד בשמחה הוא יכול לגעת בכוכבים הרחוקים ביותר.." אושו

תגיות לפוסט - סדנת צחוק, יוגה צחוק, סדנאות צחוק, סדנת יוגה צחוק לזוגות, יוגה צחוק לשיפור הזוגיות, סדנת צחוק לזוג, יוגה צחוק זוגית

 

סדנת צחוק

לומדים וצוחקים

למרות שלא ניתן לעגן הומור או צחוק ספונטאני כחלק מתוכנית הלימודים השנתית, ניתן בהחלט לתת להם מקום וניתן אף לכלול אותם כחלק מחוויית הלמידה או השיעור, אם באופן מלאכותי ואם ע"י מתן מרחב לכך, מתוך הבנת הצורך בצחוק כאמצעי טבעי ובריא כאשר הוא בא לביטוי חיובי.

בשנים האחרונות, שולבו סדנאות צחוק במסגרות חינוכיות שונות, הן לקהל המורים והן לתלמידים, פעילות מהנה התורמת לגיבוש החברתי ומאפשרת מרחב ליצירתיות והומור.

סדנאות יוגה צחוק, השתלבו בין השאר כאמצעי משחרר להפחתת מתחים וכחוויה אישית וקבוצתית מהנה. בתוך "המרחב הפדגוגי" הפורמאלי, מתקבלת פעילות זו בברכה ויוצרת "ארגון מחדש" של מנעד הרגשות הלגיטימיות אשר יכולות לבוא לביטוי במסגרת הפעילות הלימודית של בית הספר.

כך גם מופעי סטנד-אפ, הרצאות המשלבות הומור, הצגות קומיות, תחרויות תחפושות משעשעות בפורים ועוד... השימוש בהומור במצגות, הפך אף הוא לשכיח יותר בשנים האחרונות ומהווה תיבול נפלא בעיקר הודות לקשר המוצלח בין החוויה הוויזואלית וההיבט הרגשי.

צחוק הינו ביטוי פיסיולוגי לשחרור לחצים, מתחים ואף חרדות. מכאן אנו למדים כי הומור יכול להוות בין השאר, אמצעי להתמודדות עם מצבים נפשיים שליליים: הצחוק יוצר "ניתוק" רגעי מתפיסת העולם הרציונאלית ומהחשיבה המאורגנת והרצינית ויוצר שחרור אנדורפינים מוח אשר מסבים תחושת רוגע ושיפור ההרגשה כללית. כמו כן, מחקרים מצאו כי
לאחר פעולת הצחוק קיימת הפחתה בהורמוני דחק (כגון קורטיזול ואדרנלין).

מה מתאפשר כתוצאה משילוב של צחוק והומור בהוראה?

1. צחוק מאפשר הפוגה רגעית במהלך השיעור. בעת לימוד אינטנסיבי, הצחוק מביא לפורקן ואף מאפשרת לזכור את החומר הנלמד בצורה טובה יותר.

2. ההומור יכול לעורר תשומת לב מעצם גורם הצחוק המפתיע ומצוין להשתמש בו כאשר מעוניינים להדגיש את חשיבותו של נושא מסוים. " אתנחתא" הומוריסטית במהלך השיעור תלכוד את .תשומת ליבם וריכוזם של התלמידים

3. הצחוק מתאפיין בחוסר פורמאליות, יחד עם זאת, צחוק המשולב במהלך השיעור מסוגל להביא להפחתה משמעותית בבעיות התנהגותיות מעצם היותו ורקן לגיטימי למתחים ותחושות שליליות.

4. יכולתו של המורה "לנוע" בחופשיות בין רצינות להומור מציבה את דמות המורה בעמדת שליטה במצב, הרושם המתקבל על התלמידים הוא כי למורה אכפת מהתלמידים ומהתהליך הלימודי בכיתה.

5.צחוק חברתי בביטויו החיובי (להבדיל מלעג), נמצא כגורם מלכד ומגבש. הצחוק יהיה מצוין ליצירת בסיס לפעילות משותפת בכיתה. כיתה שיש בה מקום להומור מהווה סביבה בטוחה לתלמידים.

לו הן רק מספר נקודות המתארות את האיכויות הנובעות משילוב של צחוק והומור בהוראה. אם אתם עוסקים בתחומי החינוך וההוראה, הרשו לעצמכם לגלות צד קליל ומופלא זה אשר שילובו בוודאי יעשיר את חייכם המקצועיים ואף עשוי לחולל בהם שינויים מפתיעים.

הוספת כלי שימושי ויעיל זה לארגז כלי ההוראה שברשותכם, בוודאי יוציא אתכם ואת תלמידיכם נשכרים. כל מה שנותר כעת, הוא ליישם את החומר הנלמד ולהתחיל לצחוק.

תגיות לפוסט - סדנת צחוק, יוגה צחוק, סדנאות צחוק

 

לצחוק וללדת

נולד לצחוק

האם יש דרך נפלאה יותר מאשר ללדת ולצחוק?

אם זה נשמע לך קצת מוזר, שימי לב: לצחוק אותנטי יש את הכוח להרפות שרירים בגופך, להקל על כאבים ובכך לתרום באופן משמעותי לחוויית לידה קלה יותר ואף לחסוך רפואית-תרופתית בתהליך הלידה עצמה.

אם את בהריון וגם אם לא, מושגים כמו אפידורל, זירוז או ניתוח קיסרי בוודאי מוכרים לך. אם הם לא מצחיקים אותך, את יכולה להיות רגועה. זה סימן שהכל אצלך בסדר. הבחירה ללדת לידה טבעית, יכולה בהחלט להיות חוויה מעצימה המאפשרת מפגש אמיתי עם נשיותך ועם כוחך הפנימי.

בעבור נשים רבות, לידה טבעית מהווה הזדמנות לחיבור עוצמתי עם הבריאה במובן האנושי והנשי. ייתכן כי כבר שאלת שאלות, קראת וחקרת, ואולי כבר עומדת לזכותך חווית לידה טבעית.

כך או כך, את בוודאי יודעת כי בחירה זו פורסת בפנייך עולם מושגים חדש, תפיסה חדשה והתמודדות שונה עם התהליך ה"מודרני" המקובל כיום. בימינו, כמעט כל אישה הרה בעולם המערבי יודעת כי האפשרות להביא את ילדה לעולם ללא כאב הינה אפשרות

לגיטימית העומדת לרשותה – גם אם מדובר בהליך לידה תקין לחלוטין.

לעומת זאת, אולי תהיי מופתעת לדעת אך כאשר מדובר באנדורפינים וסרוטונין, חומרים טבעיים אשר מופרשים בגוף ברמות גבוהות במהלך הלידה, קיימת גם האפשרות "לנצל את המומנטום" המיוחד הזה בכדי

לצחוק צחוק אותנטי המכווץ ומרחיב את השריר הסרעפתי המצוי מעל הבטן, מרפה שרירים בגופך, מפחית מתחים ובכך תורם להקלה על תהליך הלידה.

אפשר להתחיל לצחוק

בין אם את עומדת להיות אמא בפעם הראשונה בחייך או שכבר צברת "קילומטראז'" בתפקיד, סביר שיש לך דעות ואמונות שונות בנושא. זכרי תמיד כי חוויית הלידה, היא קודם כל חוויה אישית שלך. אם תהליך הלידה נתפסת בעיניך כאירוע קשה ומפחיד, התעלמות מתחושות שליליות אלו משמען העצמה של הדאגות והמתחים, דבר אשר עלול לבוא לביטוי במהלך הלידה עצמה.

כדאי שתבדקי כיצד להגיע אל הלידה כשאת מרגישה בטוחה ורגועה.

השקיעי תכנון ומחשבה באמצעים השונים העומדים לרשותך אשר יאפשרו

לך שקט נפשי וסביבה תומכת, עד כמה שניתן. הרגישי חופשייה לבצע שינויים של הרגע האחרון לנוחיותך ותקשרי את רצונותייך עם המעורבים בתהליך. אחת הדרכים הנפלאות לאפשר לעצמך להיות משוחררת ומועצמת הינה ע"י צחוק. כפי שכבר הבנת, הצחוק מפיג מתחים בגופנו ומשחרר אותנו מתחושות שליליות, פיזיות ומנטאליות.

אז נכון שבתקופת ההריון את מרגישה כבדות, יחד עם זאת, זהו הזמן המושלם לתרגל קלילות. הצטרפי לקבוצת יוגה צחוק או השתתפי בסדנאות צחוק מגוונות. פעילות זו תשכלל את יכולתך לשליטה במנגנון הצחוק במהלך הלידה. חייכי הרבה והרגילי עצמך לצחוק בכל עת - כולל השמעת קולות צחוק רמים (למרות שהלוויות וצפירות עלולות להיות עיתוי מעט בעייתי לכך...).

הצירים יגיעו, אך ניתן לנצל פרקי זמן אלה בטרם הלידה לצחוק, גם אם מדובר ב"זיוף" שרירי הפנים, עשי זאת ותיווכחי כי עצם החיוך כבר יוצר שינוי. פרגני לעצמך קרבה לאנשים שכייף לך בחברתם ואשר מצחיקים אותך. חיינו מלאים בסיטואציות משעשעות וצבעוניות ונוכל להבחין בכך אם רק נשתחרר מעט מהרצינות הבוגרת המחייבת אותנו לנהוג כפי שמצופה...

פרגנו לעצמכם

מופעי סטנד-אפ, צפו בקומדיות ובחרו להניח מעט לצד הרוטן, הביקורתי או הציני, ולו רק לתקופה קצרה.

חשוב לזכור, אם ניסית להשתמש בצחוק במהלך הלידה אך לא עמדת בדרגת הכאב ונזקקת לבסוף למעורבות תרופתית.

בשום אופן אל תרגישי כי ויתרת או נכשלת! צחוק, אע"פ שהוא מנגנון מובנה בבני אדם, אינו עניין של מה בכך ברגעים כה משמעותיים בהם גופך חווה מאמץ וטלטלות הורמונאליות בלתי שגרתיות. צחוק בלידה דורש בעיקר שחרור מהתפיסה החברתית שצחוק הוא אקט רציונאלי וכמובן, תרגול מוקדם והיכרות אמיתית עם הצד הזה הקיים בך ובכל אחד ואחת מאיתנו המאפשר לנו לצחוק צחוק אמיתי, כזה שבא מכל הלב. התוצאה משתלמת.

אם את אומרת לעצמך - "זה רעיון נחמד אבל אני אולי אנסה את זה בלידה השנייה כי הלידה הראשונה צריכה להיות כמו שכתוב בספרים..." דעי שאין חוויה של אישה אחת הדומה לחוויה של אחרת. הרגישי משוחררת מהאחריות הבלתי רשמית "לסבול". ישנם לא מעט אמונות ופחדים "אוטומטיים" המועברים מאישה לאישה באשר לתהליך הלידה.

דברי עם נשים בעלות ניסיון אך הקשיבי בעיקר לעצמך. הימנעות מכאב באמצעים תרופתיים אינה דבר שלילי או בלתי מובן. רופא המציע אפידוראל בשלב מוקדם של לידה פעילה הינה תופעה שכיחה. בדקי את המשמעויות ובכל מקרה, האמיני בעצמך וביכולתך להקשיב לתהליכים המתרחשים בגופך.

חזרי ושנני לעצמך כי עומדת בפנייך חוויה מיוחדת ושמחה. זכרי כי תחושת ביטחון ורוגע מגיעה מתוך אמונה בתהליך הטבעי של הלידה וחשבי אולי לרגע גם על סבתך, היא ילדה ללא אפידורל.

לידה קלה ומשמחת!

תגיות לפוסט - סדנת צחוק, יוגה צחוק , סדנאות צחוק

 

סדנאות צחוק לחברות

לצחוק כל הדרך לעבודה

מתי בפעם האחרונה שמעתם מאחד המשרדים בעבודה צחוק מתגלגל? האם הצטרפתם לצלילי הצחוק? האם אתם מרגישים מספיק נוח לצחוק בשמחה עם העמיתים שלכם לעבודה? האם אתם מרגישים מספיק קרובים לעמיתים לעבודה בכדי לצחוק יחד אתם? האם יש אווירה חמה ומפרגנת במקום העבודה שלכם ובעסק שלכם?

ואתה בוס יקר, האם העובדים שלך מספיק מגובשים, האם יש אוירה נעימה בעסק? אוירה שמועילה לאפקטיביות וליצירתיות של העובדים? אם זה אינו המצב, חבל מאוד, עסקים מצליחים באמת הם עסקים משפחתיים ותומכים בעלי אווירה אנרגטית ושמחה. אבל אל תאבדו תקווה. מדהים כמה קל לשבור את הקרח ולגרום לאנשים פשוט לשמוח וליהנות יחד.

לצחוק ולהצליח

אם אתם מחפשים פעילות משותפת לעובדי החברה הרי סדנת צחוק לחברות היא פתרון נפלא, זאת פעילות משותפת נעימה שמשחררת לחצים, מפרקת כעסים ועושה טוב על הלב.

אם אתם באמת רוצים לפנק את העובדים ולתרום לרווחתם ולהנאתם, אל תשלחו את העובדים לעוד הרצאה מעייפת, אלא בואו להשתולל, לפרק מתח, ליהנות ולצחוק יחד. זה בריא, זה מגבש, וזה טוב לעובדים ולעתיד העסק.

סדנת גיבוש של צחוק לעובדי החברה תגרום לחברה להשיג אוירה טובה ותומכת יותר בקרב העובדים וההנהלה, תגרום לעובדי החברה להיות מרוצים יותר, חרוצים יותר ואפקטיביים יותר ולמצוא פתרונות יצירתיים יותר למכשולים ואתגרים.

גם המחקר רוצה שתצחקו

מחקרים בתחום ניהול לכוח אדם מראים כי עובדים שנהנים בעבודה הם עובדים טובים יותר מסורים יותר ומשקיענים יותר. סדנת גיבוש או סדנת צחוק הן דרכים נפלאות לחזק את הקשרים בין העובדים ולהעצים את האווירה הטובה בחברה. סדנת גיבוש או סדנת צחוק הן פעילויות מהנות ומחזקות ששוברות את הקרח בין העובדים וגורמת להם לחוש טוב יותר ונעים יותר במקום העבודה.

אנשים שהיו במסגרת של סדנת גיבוש או סדנת צחוק במקום העבודה יצאו ממנו ואמרו שהם חוו חוויה נפלאה שנותנת להם כוח ואנרגיות מחודשות. אם אתם אחרי פרויקטים מתישים וזקוקים לחדש אנרגיות בחברה לקראת אתגרים עתידיים, הרי סדנת גיבוש או סדנת צחוק היא דרך נפלאה עבורכם, לאסוף כוחות, להתגבש ולהמשיך באנרגיה טובה ומתחדשת אל האתגרים המקצועיים הבאים שלכם.

תגיות לפוסט - סדנת צחוק  יוגה צחוק, סדנאות צחוק , סדנת צחוק לחברות וארגונים

 

יוגה צחוק טוב לבריאות

הצחוק יפה לבריאות

מחקרים מוכיחים כי הצחוק משפר את הבריאות

הידעתם כי הצחוק שלכם בריא לכם יותר מכל תרופה שקיימת עלי אדמות? מחקרים הוכיחו כי אנשים אשר צוחקים יותר ניכר עליהם כי הם פחות סובלים ממחלות לב, לחץ דם ומסכנה לשבץ וזאת עכב הצחוק מסתבר- שבריא לנו מאוד ומאזן אותנו באופן ישיר ומהיר. מחקרים על צחוק ובריאות אגב, הם אלו שהובילו להתפתחות המקצוע של הליצנות הרפואית אשר הוכרה כחלק מרפואת המאושפזים ולא כעניין מיותר או חסר משמעות.

כיצד צוחקים בלי בדיחה?

אם אתם מעוניינים להיות בריאים, אז תצחקו! כיום ישנם שיעורי יוגה צחוק, סדנת צחוק להורים וילדים , הרצאות משעשעות, הצגות המעלות חיוך ועוד. כיום פותחו גם שיעורים מיוחדים אשר בהם לומדים לצחוק גם ללא בדיחה - פשוט להרגיל את הגוף לצחוק כחלק ממנגנון אכילה או שינה - דבר אשר מרומם עד מאוד את מצב הרוח ומשפיע על היום כולו כיצד הוא ייראה.

יום הולדת בריא ושמח!

אם בעבר הטרנד של ימי ההולדת היה להביא ליצן או קוסם, הרי שכיום כאשר ישנה מודעות גדולה לקידום הבריאות הורים יצירתיים התחילו להזמין סדנת צחוק לימי הולדת אשר מביאה עמה רוח רעננה בתחום התוכניות המשעממות אשר כבר שנים בהרצה.

סדנת צחוק לימי הולדת זהו מיזם חדש ונהדר אשר כולם נהנים בו, וללא ספק אם אתם רוצים לעשות יום הולדת מוצלח ולא משנה למי חוגגים, לילד, אבא, סבא או לאישה- סדנת צחוק לימי הולדת זה פיתרון נהדר לתוכנית כייפית וקלילה.

בריאות משפחתית לדורות

הורים אשר מעוניינים לגבש את המשפחה בצורה יצירתית וכייפית במיוחד מוזמנים לנסות סדנת צחוק להורים וילדים.

סדנת צחוק להורים וילדים היא לא רק מהנה למען האמת, אלא גם עוזרת לנו להכיר אחד את השני טוב יותר, להתגבש, להיות בריאים יותר, לחזק את המערכת החיסונית, לשפר את מצב הרוח ולהעשיר את החוויות המשפחתיות עם תכנית בעלת ערך מוסף, חינוכית וכייפית המתאימה לכל גיל ולכל משפחה אשר אוהבת לבלות יחד וליהנות משעה של כיף צרוף

תגיות לפוסט - סדנת צחוק, יוגה צחוק , סדנאות צחוק , סדנת צחוק לחברות וארגונים

 

סדנאות צחוק לנוער

חשיבות הצחוק אצל נוער

גיל הנעורים

גיל הנעורים, או גיל ההתבגרות, ידוע לכל כגיל קשה במיוחד, הן עבור הנערים והנערות עצמם, והן עבור הסובבים אותם. בגיל הנעורים בונים בני הנוער את האישיות העצמאית שלהם, והופכים מילדים למבוגרים.

התהליך הזה הינו תהליך פיזי ונפשי כאחד, ובני הנוער חווים לא אחת את ההשפעות ההורמונאליות של ההתבגרות שלהם, במקביל לשינויים חשיבתיים, רגשיים ונפשיים אשר עוברים עליהם בתהליך ההתבגרות שלהם.

גיל הנעורים הוא גיל קשה, בו הנערים זקוקים לתמיכה רבה מצד אחד, אך מנגד, מסרבים לקבלה פעמים רבות, מאחר שבגיל זה הם שואפים להתנתק מן המבוגרים אשר גדלו אותם ולהפוך לאישיות משל עצמם. הקושי של התקופה הוא זה אשר גורם לבני נוער רבים להיפלט ממוסדות לימוד, להתרחק מן הבית ולהתנסות בחוויות חדשות, לאו דווקא חיוביות.

חשיבות הצחוק אצל בני נוער

הצחוק הוא כי עזר ידוע בטיפול בבעיות שונות, פיזיות ונפשיות כאחד. מחקרים רבים כבר הוכיחו את יעילותו של הצחוק בכל תחומי החיים. הצחוק משחרר בגוף אנדורפינים (משככי כאבים) וסרוטונין, אשר תורם לעלייה במצב הרוח.

הצחוק תורם לשיפור של מצב הרוח, מחזק את הגוף והנפש ומקל על ההתמודדות עם סיטואציות קשות מסוגים שונים. הצחוק תורם מאד לאיזון הנפשי מכל הבחינות, ובשל כך הוא חשוב במיוחד אצל בני נוער.

בני הנוער, אשר מצויים בשלב של חוסר איזון רגשי ונפשי, אף שהוא טבעי, זקוקים מאד לעוגן אשר יוכל לאזן אותם ולתרום לחוסן הנפשי שלהם, על מנת שלא ייפגעו מן התופעות האופייניות לגיל הנעורים.

יוגה צחוק לנוער

מכיוון שלא לעיתים קרובות אנו צוחקים ללא סיבה מוגדרת, הרי שסדנאות יוגה צחוק עשויות להוות פתרון מושלם לכל מי שרוצה לסייע לעצמו באמצעות הצחוק. יוגה צחוק לנוער יכול לסייע לבני הנוער לשפר את מצב רוחם ואת האיזון הנפשי שלהם, ולהעניק להם מקום וזמן בו הם יכולים "להתפרק", להחצין את רגשותיהם בצורה נכונה ולהעניק לעצמם שעה של הנאה, שחרור וביטחון.

אנשים רבים העידו כי השתתפות בסדנאות יוגה צחוק תרם מאד גם לשיפור ביטחונם העצמי, נושא חשוב מאד בקרב בני נוער.

תגיות לפוסט - סדנת צחוק, יוגה צחוק, סדנאות צחוק, סדנת צחוק לנוער

 

סדנת צחוק למבוגרים

צחוק לטיפול בדיכאון

הצחוק כתרופה לדיכאון

כמעט כל אחד מרגיש מדוכא מדי פעם. ישנם כאלה שיחושו מדוכאים לעיתים קרובות יותר מאשר אחרים וישנם אנשים שסובלים ממחלת הדיכאון ממש. העניין הוא שהרבה פעמים כדי לצאת מתחושת הדיכאון והמלנכוליה, אנו נוקטים בצעדים שישפרו את הרגשתנו המיידית.

למשל, ישנם אנשים שמתנחמים על ידי אוכל, ישנם אנשים שהנחמה מגיעה אליהם אחרי מסע קניות רחב וישנם כאלה שצריכים שיחה עם חבר. לכל אחד השיטות שלו. אולם, מה שרבים אינם יודעים הוא שלפני שיוצאים למסע הקניות לשיקום מצב הרוח, יש משהו שאפשר לעשות באופן מיידי בהרבה, אפשר פשוט להתחיל לצחוק.

סדנת צחוק - הסגולות של הצחוק המשותף

סדנת צחוק הפכה להיות פופולארית ביותר בשנים האחרונות. ישנם מפגשי צחוק מצומצמים עד המוניים ביותר. אנשים נחשפים אחרי הטרנד של יוגה צחוק למבוגרים, סדנאות צחוק ועוד בשל היותם כלים מעולים להפגת מצב רוח שלילי ומתחים.

הצחוק יכול לשפר את מצב הרוח באופן מיידי. גם אם צוחקים בלי סיבה מוצדקת. עצם השחרור שבצחוק כבר נותן מענה. הצחוק הקבוצתי נמצא יעיל גם כן. כאשר אנשים נפגשים יחד במטרה להגיע עד להתפוצצות מצחוק, הם יוצאים מהחוויה עם מצב רוח מרומם והרבה פחות לחץ ומתח. לא פלא שמדובר בטרנד מצליח כל כך.

יוגה צחוק למבוגרים- נלחמים בדיכאון

שיטת היוגה צחוק מהווה את אחת השיטות המקצועיות והיעילות לפיתוח סדנת צחוק איכותית. במהלך סדנת יוגה צחוק למבוגרים לומדים המשתתפים לעשות שימוש בכלים שמאפשרת היוגה כדי להוריד מתח, להירגע וללמוד כיצד לשחרר את התקפי הצחוק.

לאחר שישנם הכלים להגיע להפוגה בלחץ הנפשי, ישנה גם היכולת לפתח פרץ צחוק בריא ומתגלגל. המשתתפים בקבוצה בהחלט יכולים חוש הקלה במידת הדיכאון. יוגה צחוק למבוגרים מומלצת כשיטת טיפול עבור אנשים שחשים מדוכאים.

האם כולם יכולים ליהנות מהשתתפות בסדנת צחוק?

סדנת צחוק דורשת פתיחות מסוימת כמו גם אמון בתהליך. מרבית הנוהגים בשיטה זו ואלו שמעבירים סדנאות יוגה צחוק למבוגרים יטענו מן הסתם שהשיטה עשויה להתאים לכולם והשאלה היא עד כמה ישנה פתיחות להתנסות. בסופו של דבר, מי שמעוניין ימצא את הכוח להשתחרר גם אם זה ייקח זמן.

תגיות לפוסט - סדנת צחוק , יוגה צחוק , סדנאות צחוק , סדנת צחוק למבוגרים

 

סדנת צחוק למסיבת רווקות

צחוק בעולם הרווקות

יוגה צחוק למסיבת רווקות - למה זה כדאי?

יוגה צחוק למסיבת רווקות עשויה להיות פעילות מוצלחת ביותר. ראשית, מסיבת רווקות היא מסיבה שנערכת באווירה כיפית וטובה. אווירה כזו היא כבר פתח לסדנא מוצלחת של יוגה צחוק.

כמו כן, היות ומדובר בחוויה מהנה במיוחד, היא מתאימה למסיבה שמטרתה היא הנאה. בכל אופן, יוגה צחוק למסיבת רווקות יכולה להיות מתאימה לאירוע מסיבת הרווקות לא רק בשל הפופולאריות של הסדנא אלא גם בשל חשיבות הצחוק בעולם הרווקות והרייטינג.

צחוק ברווקות

תקופת הרווקות היא תקופה שיש בה הרבה הנאה כמו גם הרבה חוויות סביב היציאה לדייטים והמסע הארוך של חיפוש אחר בן זוג. הרבה פעמים, עם כל החופש והדרור של הרווקות, ישנם גם הרבה מאד רגעים מתסכלים ומייאשים.

בסופו של דבר, רוב הרווקות מעוניינות למצוא בן זוג לחיים ועל כן, מידת ההנאה מתקופת הרווקות מתחילה לרדת ככל שעובר הזמן. אם לוקחים את כל אותן חוויות מצחיקות מעולם הרווקות ומשלבים אותן כחלק מסדנת יוגה צחוק, עשויה להיווצר התנסות מצחיקה ומשחררת למדי. היכולת לצחוק על המצב היא משמעותית וחיובית מאד.

יוגה צחוק למסיבת רווקות - חוויה מהנה לכלה ולחברות

המיוחד בסדנת יוגה צחוק במסיבת רווקות, הוא העניין הרב שתמצאנה המשתתפות בסדנא בתהליך. יוגה צחוק מוצלח שעושה שימוש בחוויות מתקופת הרווקות והדייטים יבדר הן את הכלה והן את החברות המשתתפות. מומלץ ביותר.

תגיות לפוסט - סדנת צחוק , יוגה צחוק , סדנאות צחוק, סדנת צחוק למסיבת רווקות , יוגה צחוק למסיבת רווקות

 

להזמנת סדנת יוגה צחוק / לקבלת הצעת מחיר

לירון- 050-2867199 | עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.