לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

סדנת צחוק לחרשים

צחוק היא פעילות מדהימה שכולם מסוגלים לחוות ללא קשר לגיל, מין, מגבלות פיזיות וכו. הסדנת צחוק לחרשים נבנה ומתוכנן מראש בהתאם לצרכים המיוחדים של אותה קבוצה ומועבר עם המון סבלנות, גמישות ואהבה.

אחת הסדנאות צחוק המעניינות ביותר שיצא לנו להעביר הייתה סדנת צחוק לחרשים (קבוצה של נשים חרשות), הגענו עם לא מעט חששות, כי לא יצא לנו להיתקל באנשים חרשים לפני וגם לא ידענו איך יהיה ואיך הם יגיבו לסדנת צחוק.

האם נהיה מובנים, איך צוחקים אנשים חרשים וכו'... בכל מקרה, יש לי כלל בחיים: תמיד לעשות דווקא את מה שמפחיד, אז החלטתנו להיענות לאתגר וללכת על זה!

יוגה צחוק לחרשים     סדנת צחוק לחרשים

הסדנה כללה כ- 25 נשים חרשים בגילאים שונים, עמם הגיעה גם המתרגמת שלהם, בחורה מקסימה שיודעת את שפת הסימנים שתרגמה אותי במהלך כל הסדנת יוגה צחוק, אני מוכרחה לומר שרק החלק הזה לבדו היה מצחיק, היה גיליי לכל מה שאמרתי, ולכל מה שהם אמרו אלי, שהיה חייב לעבור תרגום לפני, ולכן, כל תרגיל לקח יותר זמן מהרגיל, מלבד זאת למדנו איך אנשים חירשים מוחאים כפיים, (מרימים את הידים למעלה ומסובבים את כפות הידים במהירות ..) למדנו עוד שאם רוצים להגיד שם של חיה כלשהי לרוב תמיד יהיה מדובר בחיקוי פיזי של החיה.

למדנו עוד שלאנשים חירשים יש יכולות פנטומימה ומשחק גבוהים מהרגיל, מה שכן, קשה מאוד לעשות שקט ברגע שקבוצה שלמה של חירשים מחליטה לדבר ולעשות רעש משום שעיניהם לא נשואות אליך אלא למי שעמו הם מנהלים את השיחה, לכן, יש ללכת לכל אחד בניפרד לעמוד מולו ולבקש ממנו להקשיב או להיות לרגע בשקט...

במהלך השיחה המוקדמת עם המתורגמנית, הבנתי ממנה שישנם אנשים שנוטים לחשוב שלאנשים חירשים יש בעיות של פיגור, ולכן הם מדברים אליהם בצורה אחרת איטית יותר ובשפה נמוכה יותר, למרות שזה ממש לא נכון, נהפוכו, גילינו אנשים אינטיליגנטים מאוד, אני מניחה שבמפגש הראשוני עם השונה לא תמיד אנחנו יודעים מה לעשות, איך לדבר או איך לפנות, וזה בסדר וטבעי, חשוב לעשות שיעורי בית לפני הסדנת צחוק, לבוא בגישה פתוחה ולא שיפוטית ופשוט להיות אתה עצמך...

פרט אחרון וחשוב שגילינו הוא שחרשים צוחקים הרבה יותר מאנשים ללא בעיות שמיעה, לפחות זה מה שראינוי בקבוצה המופלאה הזאת שיצא לנו להנחות.

חזרה לעמוד סדנאות צחוק לאוכלוסיות מיוחדות

להזמנת סדנת יוגה צחוק / לקבלת הצעת מחיר

לירון- 050-2867199 | עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.