צרו קשר היום:
לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

התמודדות עם קשיים בעזרת צחוק והומור

פעילות צחוק לילדים

כיצד מתפתח הומור וצחוק אצל ילדים

צחוק לילדים? לא מצחיק בכלל! הקשר הראשוני של התינוק עם העולם נעשה בעזרת החיוך, והוא מה שמעלה שמחה בלב כל הסובבים.

חיוך של תינוק מוכיח כי הוא מצא את מקומו בעולם, וכי טוב לו. כאשר תינוק עצוב כולם יודעים כי משהו חסר לו, הסימן הראשוני למצבו התקין הוא החיוך הממיס.

התפתחות החיוך הומור וצחוק אצל ילדים

עם העליה בגיל נעשה גם התפתחות החיוך הומור וצחוק יותר מורכבים. תינוק גדול כבר לא מחייך סתם כך, הוא צריך לכך סיבה. הוא גם לא יחייך לכל אדם ולכל אוביקט אלא אם כן הוא מכיר אותו והוא גורם לו שמחה. למעשה הוא מבין שחיוך הוא תוצאה של הנאה ולא מחייכים סתם כך.

גם בהמשך התפתחותו קל לילד מאד להתחבר אל ההומור ואל הצחוק. אלה מהווים חלק מהעולם שהוא חווה, הצד הקליל והשמח של החיים תמיד מדברים אל לבו.

התגברות על קשיים בעזרת צחוק

קשה לילדים להתמודד עם מצבים מביכים או קשים בחיים, וכדי שיעשו זאת בהצלחה כדאי שיכירו את הדרך הנעימה של הצחוק. זאת ועוד, כל המחקרים מוכיחים כי בעזרת הומור וצחוק אפשר להתגבר על הרבה סוגים של קשיים כולל, גופניים ורגשיים.

התגברות על קשיים בעזרת צחוק נעשה כל כך נפוץ, עד שבתי רפואה הסכימו להכניס ליצני צחוק למרפאתם כיון שהצחוק מקל על מצבם של החולים וילדים בפרט. ילדים מתחברים אל צחוק ואל הומור, כי זה העולם שלהם משם הם באים. כאשר מפגישים אותם עם החלק החביב של העולם הם נעשים מיד מחוברים.

נסו לפתור בעיה של ילד על ידי הומור, ותראו איזה צחוק מתגלגל תקבלו בתמורה. מישהו הציק לילד? הוא עבר כשלון? נסו להציג את הקטע המרגיז ותראו איך הכל הופך להיות משעשע כאחד.

סדנת צחוק לילדים

צחוק מתגלגל מאפיין את הפעוטות והעולם שנראה כל כך שמח בעיניהם. מה חבל שעם הזמן נעלמים החיוכים, והילד המתבגר הופך ונעשה רציני. כדאי מאד לשמר את הצחוק של הילד ולתת לו ביטוי. לא תמיד המבוגרים בדיוק מוכנים "לצחוק" על זה ולרכב על הגל שלו.

בדיוק מן הסיבה הזאת, כדאי לתת לילד להשתתף בחוג סדנת צחוק לילדים, שם יאפשרו לו לבטא את הצחוק שלו ולהוציא אותה מבפנים. שם הוא יוכל לצחוק את החיים כמות שהם בעיניו של ילד ולתת ביטוי למצבים שהוא עובר בלי לפחד מ"מה יגידו".

רוצים לשמר את הילד בתוכו? שלחו אותו לסדנת צחוק, והוא לא יפסיק לשמוח...

חזרה לעמוד יוגה צחוק לילדים

 

להזמנת סדנת יוגה צחוק - התקשרו: לירון- 050-2867199 / עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.