צרו קשר היום:
לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

השפעת הצחוק על מצבי לחץ

סדנאות צחוק למבוגרים

משמעות הצחוק

הצחוק הינו תגובה פיזיולוגית של הגוף, לרוב לנושאים הקשורים בהומור ובשמחה. כאשר אנו שמחים, כאשר אנו שומעים בדיחה מוצלחת או רואים סרט קומדיה, אנו צוחקים. זוהי תגובה טבעית וספונטנית, שכמעט אינה דורשת מאמץ. אולם, הצחוק הוא הרבה מעבר לסתם תגובה להומור.

הצחוק משפיע עלינו לטובה בכל תחומי החיים. הצחוק תורם לבריאות הגוף ולבריאות הנפש. מחקרים רבים הוכיחו כי צחוק של כ-20 דקות ביום תורם לירידה משמעותית בלחץ הדם, מסייע לאיזון טוב יותר אצל חולי סוכרת, ומסייע בשיקום ובהתמודדות עם מחלות קשות כמו מחלות לב, סרטן ועוד.

הצחוק תורם לשחרור סרוטונין בגוף, הורמון אשר משפיע על מצב הרוח, וגם אנדורפינים, אשר מסייעים הן למצב הרוח והן לשיכוך כאבים. יתרה מזאת – ההשפעות החיוביות הללו של הצחוק מופיעות גם כאשר הצחוק הוא מלאכותי, מכיוון שהמוח אינו מבדיל בין צחוק אמיתי לצחוק מלאכותי.

השפעת הצחוק על סטרס ומצבי לחץ

הצחוק אשר, כאמור, משפיע באופן חיובי על הגוף ועל הנפש, משפיע ומקל באופן מיוחד על מצבי סטרס ולחץ. מחקרים רבים כבר הוכיחו, כי לאחר צחוק ממושך מתגלה בגוף ירידה של הורמון הקורטיזון. הקורטיזון מכונה "הורמון הסטרס", והוא מתגבר בגוף כאשר האדם נתון במתח או בלחץ נפשי כלשהו.

אנשים אשר צוחקים הרבה הם לא רק אנשים שמחים, אלא גם אנשים רגועים הרבה יותר מאחרים, בהשפעת הצחוק. הצחוק תורם לשלוות הנפש ולאיזון הנפשי, על ידי הפחתת מתחים ולחצים.

השפעתו של יוגה צחוק על הגוף

חשיבותו של הצחוק והשפעתו על הגוף והנפש הביאו להקמה של סדנאות יוגה צחוק. סדנת צחוק היא סדנה שבה המשתתפים, בעצם, יושבים וצוחקים יחד.

סדנת היוגה צחוק משלבת, למעשה, נשימות של יוגה עם תרגילי צחוק, ומלמדת את המשתתפים לצחוק בשחרור, ללא עכבות, ובמשך זמן ארוך.

סדנת יוגה צחוק לגיל הזהב היא יעילה מאד, מכיוון שהצחוק הוא מדבק, וכאשר נמצאים מספר אנשים יחד, קל יותר לצחוק צחוק משוחרר, מכיוון שמשתתף אחד "מדביק" את השני בצחוק המתגלגל.

אנשים רבים ומבוגרים בפרט דיווחו כי לאחר תקופה של ביקור בסדנאות יוגה צחוק השתפר מצבם הרפואי, ביטחונם העצמי עלה, ותופעות חיוביות רבות נוספות הופיעו.

חזרה לעמוד יוגה צחוק למבוגרים

להזמנת סדנת יוגה צחוק

התקשרו: לירון- 050-2867199 / עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.