לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

חרות שמחה וצחוק

פסח עוד שניה בפתח וההכנות בעיצומן ... בין אם אתם בניקיונות, בקניות,בבישולים או בדרך לסיני..

את הפסח הזה אפשר לקחת בעוד רמה והתבוננות. כחג החירות: מעטים האנשים שמרגישים ממש חופשיים בחייהם,כולנו כבולים למשהו או למישהו, התחיבויות כספיות ילדים, הורים, לימודים, משכנתא, בית, אוכל, מחלה, בן זוג וכו'...

הרבה פעמים אנו מרגישים שהשליטה על החופש שלנו אינה בידינו, או בלתי אפשרית, או שאין בכוחינו לעשות דבר, וככה זה .. אך אין זאת האמת. האמת היא שיש בכוחינו ליצור הרבה יותר חירות ממה שאנחנו מדמיינים בכלל.

החירות שלנו קשורה קשר ישיר לשמחה, כשאנחנו משוללי חופש השמחה חומקת מאיתנו, ולא מדובר כאן רק על מצב פיזי בו אדם כלוא בבית סוהר, הדבר מתבטא אף בתחושה פנימית של כלא שבה אדם מרגיש שאין הוא נמצא איפה שהוא אמור להיות, לא פוסע בנתיב חייו, לא נמצא עם הבן זוג הנכון, לא עוסק במקצוע הנכון, כל אלו ואחרים יוצרים תחושת כלא גם אם אותו אדם חופשי.

צחוק הוא אותו מקום טבעי בו השימחה היא חלק מאיתנו מלווה אותנו ביומיום, חלק משגרת חיינו. הצחוק, פשוט קיים, כמו נשימה הוא פשוט מופיע לו כשמתחשק לו ומזכיר לנו שהכל בסדר, למרות הדאגות, העצב הכאב, הבעיות, הכל בסדר, אחרי צחוק טוב אנחנו יכולים לראות דברים בפרופורציות נכונות יותר לקבל אנרגיות מחודשות ולטפל בדברים מנק' מבט חדשה.

צחוק הוא החופש שלנו פשוט להיות, כשאנחנו צוחקים אנחנו לא חושבים על דבר, לא מודאגים נורא, ולא עצובים במיוחד, באותן שניות אנחנו פשוט במצב תודעתי אחר, חופשי.

פסח זהו זמן מצויין לניקיון פנימי והתבוננות מחודשת, בעיקר פנימה אל נבכי נפשינו.

זמן טוב לשאול את עצמנו שאלות כגון: האם אני מרגיש חופשי בחיי, אלו דברים פנימיים כובלים אותי, איך בהתנהלות הפנימית שלי אני יוצר מצב של חוסר חופש? באיזה תחום בחיי הייתי רוצה ליצור יותר חופש ?מה מונע מבעדי ליצור חופש בתחום זה או אחר בחיי ? האם יש מספיק שמחה בחיי ? מתי צחקתי צחוק טוב לאחרונה ? לרוב, התשובות המתקבלות קשורות אלינו, לפחדים שלנו, לדפוסים שלנו, להחלטות שלנו ולבחירות שלנו.

אני רוצה להזכיר שחירות, שמחה וצחוק הם מהיסודות הבסיסים ביותר של כל אדם באשר הוא, ואל נא תיקחו יסודות אלו כמובונים מאיליהם, כי אם לא. פסח זה זמן טוב לבדק בית אישי, להתחדשות.

אז למי מכם שהחליט לנפוש בפסח עם כל עם ישראל ואשתו או לאלו שהחליטו להישאר בת"א כשהיא ריקה בחול המועד ולהקשיב לשקט, אני מזמינה אתכם לפנות מספר דקות של שקט ולבחון את חייכם.

תזכרו שתמיד אפשר לשנות, לעשות בחירות מחודשות, תזכרו שתמיד יהיו לכם מלא סיבות ללמה "לא" , אבל מה שמשנה באמת זה למה "כן". תזכרו ששינוים גדולים מתחילים בצעד אחד קטן ותיזכרו שהשלב הראשון הוא רק התבוננות, הבנה, הקשבה אח"כ תגיע ההחלטה שלכם ומשם כבר הכל יזרום.

בין לבין אני מזכירה לכם לנשום ולצחוק כדישתנהו מהדרך. דרך מומלצת לעשות זאת במהלך החופש של החג הינו ע"י סדנת יוגה צחוק.

כותבת המאמר :לירון רוסבי, מנחת סדנאות צחוק בשיטת היוגה צחוק

חזרה לכל המאמרים

להזמנת סדנת יוגה צחוק / לקבלת הצעת מחיר

לירון- 050-2867199 | עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.