לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

לצחוק כל הדרך אל רופא השיניים

לצחוק כל הדרך לרופא שיניים

הביקור אצל רופא השינים הוא ללא ספק חוויה מחוננת אצל אחדים מאיתנו, וחוויה טראומטית אצל המשתייכים לקצה השני של הסקאלה. אצל רובינו זו פשוט חוויה לא ממש נעימה שחייבים לעבור. אז מה בכל זאת ניתן לעשות כדי לסבול פחות ?

הכירו את גז הצחוק

גז הצחוק מורכב מחמצן נקי וגז הנייטרוס-אוקסיד, המעורבבים יחד וכששואפים אותו הוא מגיע למערכת הנשימה.

רופא השיניים מחבר למטופל מסיכה שמורכבת על האף, וכשהאחרון נושם אותה, הוא חש תחושת ריחוף קלילה, גז הצחוק משמש אם כך כחומר הרגעה והופך את הגוף לנינוח יותר, תחושת הזמן משתנה, יש פחות רגישות לכאב, נוקשות או פחד, יש מטופלים שמנמנמים, אחדים מצחקקים (לא ברור איך הרופא יכול לעבוד כך, אבל העיקר שהמטופל מבסוט).

גז הצחוק נחשב לבטיחותי כאשר הטיפול באמצעותו נעשה במרפאה מורשת, הרופא נמצא בשליטה מלאה על המתרחש, ומתאים לכל מטופל את המינון הנכון.

החומר אינו גורם לאובדן הכרה, ו/או אובדן הרפלקסים והוא אינו ממכר. במהלך הטיפול הרופא והמטופל אף יכולים להיות בתקשורת.

בעבר טיפלו בגז צחוק רק בילדים, אך כיום ישנם רופאי שיניים המעניקים אפשרות טיפול זו גם למבוגרים, בעיקר לאלו הסובלים מפחדים וחרדות מטיפולי שיניים.

מתי מתחילה הבעיה עם גז צחוק?

כאשר מוציאים אותו משימושו הרפואי. עם השנים הפך גז הצחוק פופולארי במסיבות ובמועדוני ריקודים, חבר'ה מגיעים עם בלון גז ומוכרים גז צחוק בתוך בלון צבעוני. הכול טוב נחמד ומשעשע ,לרוב אך במקרים מסוימים פחות משעשע ואף יכול להסתיים במוות.

כמו שאמר סנ"צ קלנדרוב בעקבות מותם הטראגי של שני בני הנוער ממושב אורות, "גז צחוק נועד לצרכים רפואיים וגז מזגנים נועד לקירור, ראוי שבני הנוער יתרכזו בתחומי הבילוי הנורמטיביים מבלי לחפש גירויים שעלולים להסתיים בטרגדיה עצומה שכזו".

לסיכום, אם חשקה נפשכם בצחוק בריא, אתם מוזמנים לקבוע תור אצל רופא השיניים, ללכת למופע סטנד אפ או להזמין סדנת צחוק בשיטת היוגה צחוק! חיים רק פעם אחת אז תחיו עם הרבה שמחה וצחוק בצורה בריאה.

כותבת המאמר :לירון רוסבי, מנחת סדנאות צחוק בשיטת יוגה צחוק.

חזרה לכל המאמרים

להזמנת סדנת יוגה צחוק / לקבלת הצעת מחיר

לירון- 050-2867199 | עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.