לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

הרזיה צחוק וספורט

הרזיה אופטימית - הקשר בין צחוק לירידה במשקל אם אי פעם תהיתם האם קיים קשר בין צחוק להרזיה, התשובה היא כן, ובגדול!! ראשית נסביר מה משותף לצחוק וספורט: מבחינה פיזיולוגית הן בצחוק והן בספורט שותפים איברים רבים בגוף, השרירים מתכווצים, הסרעפת עולה ויורדת הריאות מוציאות אויר, קצב פעימות עולה, הדופק מתגבר, חום הגוף עולה ומהמוח מופרשים אנדורפינים וסרוטונין, הנחשבים ל"הורמוני ההנאה", המחוללים מצב רוח טוב ושומרים על אנרגיות גבוהות.

הצחוק והספורט שניהם ידועים כמחזקי  מערכת החיסון, מפחיתי לחץ דם, וידועים כמונעי מחלות.

מבחינה מנטלית צחוק שווה הנאה, שימחה, אופטימיות וחיוביות, הרזיה וספורט כדרך חיים קשורים מאוד לערכים אלו.

כשאנו מוצפים באנרגיות טובות ומצב רוח חיובי יש בנו רצון לעשות, לנוע, להתקדם לצאת מהבית, יש לנו תחושה של חוזק פנימי, יכולת ההתמדה שלנו גבוהה, אנו מצליחים לעמוד במטרות שאנו מציבים לעצמינו ולהתמיד בהם, מצב רוח מדוכדך גורם לנו לוותר לעצמנו, להרגיש מרוקנים, חסרי אנרגיות, חסרי כוחות יש לנו צורך להתכנס בתוך עצמינו ולא לצאת מהבית.

מדובר ממש במעגל קסמים: אם אנו מדוכאים- אין לנו רצון לעשות דבר ולכן אנו בקלות יכולים לוותר לעצמינו ולדלג על אימונים, במקום להרגיש חוזק פנימי אנו מרגישים חסרי אונים ומדוכאים - המנגנון הטבעי של הגוף שרוצה את הסרוטונין (אותו הורמון שגורם למצב רוח חיובי), יחתור לקבל אותו, אם לא על ידי ספורט אז על ידי מזון, (באכילת דברים מתוקים עשירים בסוכר ופחמימות המוח מפריש את אותם הורמונים המעודדים מצב רוח חיובי) אך הפעם הדבר עולה לנו בקלוריות והשמנה נוספת, המלווה ברגשות אשמה על העליה במשקל.

לכן, בכדי להצליח להתמיד בספורט ואימונים יש צורך להישאר במצב רוח טוב, צחוק ידוע כמרומם, משמח ומהנה, צחוק זמין לנו תמידית, הוא מנגנון הגנה שהתברכנו בו והגענו איתו לעולם הזה.

אם אתם רוצים להכניס יותר צחוק לחייכם יש מגוון דרכים לעשות זאת: צפייה בקומדיות, בדיחות, מופעי סטנד אפ, מפגשים עם חברים אופטימיים ובעלי חוש הומור וכמובן השתתפות בסדנאות צחוק בשיטת יוגה צחוק.

מחברת המאמר: לירון רוסבי, מנחת סדנאות צחוק בשיטת היוגה צחוק

חזרה לכל המאמרים

להזמנת סדנת יוגה צחוק / לקבלת הצעת מחיר

לירון- 050-2867199 | עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.