לירון: 050-2867199
עוזי: 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

איך הצחוק עוזר במצבי משבר וקונפליקטים

צחוק במצבי משבר

כולנו מכירים בערכו של הצחוק ותרומתו הן לאיכות חיינו. חלקנו אף יודעים כי הצחוק אף מסייע בצורה ניכרת לבריאותנו הפיזית.

מעבר לכך אנו כולנו חשים בחיי היום יום שלנו איך הצחוק מסייע לנו להתחבר עם אנשים, להוריד מתחים ובאופן כללי להתנהל בצורה רגועה ונינוחה יותר.

מעבר לאפקט הפסיכולוגי, מחקרים רבים אשר חקרו את השפעת הצחוק על גופנו מצאו כי צחוק משפר באופן דרמטי את המדדים השונים האחראיים לבריאות השוטפת ואף המונעת. הצחוק מסייע לחיזוק המערכת החיסונית, להחלמה וריפוי ממחלות וכנוגדן יעיל כנגד מצבי דחק שונים אשר גורמים להרס ושחיקה של מערכות הגוף השונות.

שימוש מכוון בצחוק במצבי משבר וקונפליקטים בחיינו המקצועיים

לצחוק בריא יש גם פוטנציאל אדיר לסיוע במצבי משבר שונים אשר עלולים להתרחש בחיינו המקצועיים.

ואין הכוונה רק למשברים אקוטיים אלא גם למצבי לחץ מתמשכים, וקונפליקטים המאפיינים תחומי עיסוק שונים התנהלים תחת לחץ גבוה ושוחק.

כיום, חברות רבות כבר הבינו את הפוטנציאל העצום הגלום בשגרת צחוק הן להגברת הפריון והתפוקה של העובדים והן ככלי ל- פעילות גיבוש לצוות עובדים אשר פועל ביעילות מרובה יותר מהרבה כלים אחרים שנוסו בעבר.

מחקרים רבים מצאו כי עובדים אשר שהו יחדיו באווירה של צחוק בריא אשר נוהל בצורה מקצועית ונותב לאפקט מירבי, חשו קרובים ומחוברים יותר לעמיתיהם מה שגרם לעליה באפקטיביות ושיתוף הפעולה בקרב הצוותים.

יתרון עצום נוסף שיש לצחוק בהתנהלות ארגונית ועסקית הוא בזמן משברים. בחברות רבות המתנהלות בסביבה עסקית מלחיצה, היכולת של עובדים לגייס צחוק דווקא במצבים קשים תורמת משמעותית לפתרון משברים וניהולם בצורה אפקטיבית יותר. כאשר אנו צוחקים, אנו מסייעים לגופנו להירגע ובכך מסוגלים לקבל החלטות טובות יותר.

סדנת צחוק לעובדים ככלי עסקי לשיפור ביצועים

ואיך מכניסים צחוק לשגרת יומם של עובדים ובצורה כזו שתמקסם את אפקט הצחוק ותנהל אותו כך שיחלחל בצורה אפקטיבית לכלל עובדי הארגון?

על ידי קיום סדנת צחוק לעובדי החברה באמצעות איש מקצוע המתמחה ביצירה והגברה של אפקט הצחוק ולימוד העובדים לייצר ולהכניס את הצחוק למצבים נדרשים.

סדנת צחוק לעובדים הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומנהלים רואים בה כלי רב עוצמה הן לשיפור הרוח הכללית בארגון וגם ככלי להגברת שיתוף הפעולה, חיבור בינאישי בין העובדים והגברת יכולתם להתנהל במצבי לחץ ופתרון משברים.

מעבר לכך סדנת צחוק לעובדי חברה נחשבת כפעילות מהנה מאוד ושוברת שגרה אשר מגבירה באופן ניכר את שביעות הרצון הכללית של העובדים גם ממקום העבודה וגם כאפקט מתמשך אשר הולך איתם הלאה מעבר לכך. וגם כבר ציינו את תרומת הצחוק לבריאותנו הכללית וזהו גם דבר חשוב מאוד הן למעסיקים והן לעובדים באופן כללי. מעבר לכך, אף אחד עוד לא סירב לצחוק טוב בשגרת היום יום בעבודה.

חזרה לכל המאמרים

להזמנת סדנת יוגה צחוק / לקבלת הצעת מחיר

לירון- 050-2867199 | עוזי- 050-2604004

או מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.